Niki Lauda - nehoda o které se mluví dodnes

1. srpna 1976 měl Niki Lauda při VC Německa na okruhu Nürburgring potvrdit, že je na dobré cestě k obhajobě titulu mistra světa z roku 1975. Niki si nikdy nebral servítky, když mluvil o Nürburgringu jako o nebezpečném okruhu který má být zrušen. Němci ho za to často označovali za sraba.

Niki Lauda

Niki Lauda

Ten den se nad Nürburgringem stahovali mračna, jakoby měli něco naznačit. Několik minut před půl třetí odpoledne se Rakušan Niki Lauda řítil se svým Ferrari rychlostí kolem 250 km/h k místu zvanému Bergwerk, když v tom jeho vůz neovladatelně zatočil doprava a narazil tak do plotu, který ho následně vymrštil zpět na dráhu, do Nikiho vraku poté narazil Brett Lunger, jeho vůz tak začal začal hořet kvůli explozi palivové nádrže, to už Niki neměl helmu, o tu přišel po kolizi s Lungerem, Niki se tak ocitl v pekle s více než 900 °C. Niki jen o vlásek unikl smrti, jeho zdraví ale bylo ve vážnem stavu. Plíce měl poškozené, hlavu a jiné části těla měl těžce popálené. Z nejhoršího se Niki dostal, jizvy na tváři mu ale zůstanou do konce života.Niki o 42 dní později ukázal jaký je bojovník se srdcem pro formuli 1, když nastoupil k závodu se znetvořenou tváří a ukrutnými bolestmi, které ukrýval pod přilbou. O titul mistra světa tak bojoval do konce sezony. Při posledním závodu se ale ukázalo, že si Niki vytrpěl opravdu hodně bolesti, když odmítl nastoupit k závodu kvůli prudkému dešti. Titul mistra světa tak o jediný bod získal James Hunt. O rok později už Niki obhájil titul mistra světa a pak ještě v roce 1984.

59letý Niki Lauda dnes žije s přítelkyní, z předchozího manželství má dva syny, oba věnující se automobilovým závodům. Niki je vášnivý letec, a jak říká jeho syn Mathias – „Tam v oblacích se usmívá nejvíc, tam kde je tolik šťastný“. Niki nikdy zcela nezmizel s prostředí F1.Niki Lauda (dnes)

Niki Lauda
 

Reklama

Reklama

Náš tip

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 6 

Statistiky

Členové : 6759
Obsah : 220

Komentáře


Poslední novinky

Nejčtenější

Pohár konstruktérů 2009

Pos Team Points
View full table