Niki Lauda - nehoda o které se mluví dodnes

1. srpna 1976 měl Niki Lauda při VC Německa na okruhu Nürburgring potvrdit, že je na dobré cestě k obhajobě titulu mistra světa z roku 1975. Niki si nikdy nebral servítky, když mluvil o Nürburgringu jako o nebezpečném okruhu který má být zrušen. Němci ho za to často označovali za sraba.

Niki Lauda

Niki Lauda

Ten den se nad Nürburgringem stahovali mračna, jakoby měli něco naznačit. Několik minut před půl třetí odpoledne se Rakušan Niki Lauda řítil se svým Ferrari rychlostí kolem 250 km/h k místu zvanému Bergwerk, když v tom jeho vůz neovladatelně zatočil doprava a narazil tak do plotu, který ho následně vymrštil zpět na dráhu, do Nikiho vraku poté narazil Brett Lunger, jeho vůz tak začal začal hořet kvůli explozi palivové nádrže, to už Niki neměl helmu, o tu přišel po kolizi s Lungerem, Niki se tak ocitl v pekle s více než 900 °C. Niki jen o vlásek unikl smrti, jeho zdraví ale bylo ve vážnem stavu. Plíce měl poškozené, hlavu a jiné části těla měl těžce popálené. Z nejhoršího se Niki dostal, jizvy na tváři mu ale zůstanou do konce života.Niki o 42 dní později ukázal jaký je bojovník se srdcem pro formuli 1, když nastoupil k závodu se znetvořenou tváří a ukrutnými bolestmi, které ukrýval pod přilbou. O titul mistra světa tak bojoval do konce sezony. Při posledním závodu se ale ukázalo, že si Niki vytrpěl opravdu hodně bolesti, když odmítl nastoupit k závodu kvůli prudkému dešti. Titul mistra světa tak o jediný bod získal James Hunt. O rok později už Niki obhájil titul mistra světa a pak ještě v roce 1984.

59letý Niki Lauda dnes žije s přítelkyní, z předchozího manželství má dva syny, oba věnující se automobilovým závodům. Niki je vášnivý letec, a jak říká jeho syn Mathias – „Tam v oblacích se usmívá nejvíc, tam kde je tolik šťastný“. Niki nikdy zcela nezmizel s prostředí F1.Niki Lauda (dnes)

Niki Lauda
 

Komentáře  

 
+10 #5 Dr Dre 2012-01-03 01:39
Byl největší osobností své doby a dnes,když padne jeho jméno,tak znamená sílu,bojovnost, vytrvalost a odvahu vítězit. Skutečný vzor
Citovat
 
 
+9 #4 Michal Š. 2011-01-11 14:37
Niki Lauda, byl suprovej jezdec, já osobně si ho cenním akorát mě mrzí, že jsem ho nezažil závodit... Dneska jsem velký fanda motorsportu a hlavně formule. Tím bych chtěl vyjádřit svůj názor na Nikiho Laudu.. Přeju mu osobně mnoho zdraví !
Citovat
 
 
+17 #3 Jarda 2010-03-14 15:57
Niky Lauda je jeden z nejlepšich závodníků kteří pilotovali F1. Takoví ESA jako je NIKI LAUDA už dnes nejsou. Pro mně byl jedničkou a vždy zůstane.
Citovat
 
 
+15 #2 flatliner 2010-02-05 12:15
Niki Lauda a podobní ako on sa dnes už nerodia,pretože jazdci a vôbec športovci 70-80tich rokov minulého storočia boli hlavne gentlemani a nie skorumpovaní naničhodníci ako je tomu dnes..
Citovat
 
 
+24 #1 Míra 2009-06-05 14:27
Byl největší osobností své doby a dnes,když padne jeho jméno,tak znamená sílu,bojovnost, vytrvalost a odvahu vítězit. Skutečný vzor
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Reklama

Reklama


Poslední novinky

Nejčtenější